Hibaüzenet

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls menu_set_active_trail() függvényben (/web/magnetron2/feszekiskola.hu/includes/menu.inc 2405 sor).

Tájékozódási futásban a Fészek Waldorf a bajnok, holtversenyben a Városmajor Gimnáziummal

Ahogy vidáman gurul a Dachia lefele a Bükkből, hat gyermek és az edző torkából zeng, hogy „stand up,  for the champions, for the champions!”. Ezt a nótát zengte a hangszóró, miközben Zente, Petykó és Zsuzsi álltak a dobogón az Országos Diák Olimpia klasszikus számának eredményhirdetésén.

Két napos Országos versenyen voltunk. Az első nap rendezték a rövidtávot. Ez egy kicsit új műfaj: tájfutás a városban. Eger belvárosában, keskeny sikátorokban, udvarokban, illetve a várban folyt a verseny. Nem könnyű eligazodni a falak közt, hát még, ha irgalmatlan iramban rohan közben az ember. Márpedig minden másodperc számít: Zsuzsi pl. 1 másodperccel szorult le a dobogóról, de a 4. helynek is örült. Petykó 25 mp hátránnyal lett bronzérmes az ő kategóriájában. A 2-es korcsoportban Zente  a 6. helyen végzett a 60 fős mezőnyben, a nagyobb fiúk (4-es korcsoport) Keve és Andris 28. illetve 31. helye is az előkelő középmezőnyben van.

Másnap rendezték az erdei futamot. Ez inkább a mi közegünk. Andris és Keve fel is jött az élmezőnybe, a  12. ill. 14. helyre. Zsuzsi itt 3 mp-et kapott, de már az ezüstérmestől, így felkerült a dobogóra. Zente pedig úgy nyerte a kategóriáját, hogy a rendezőség kétszer is ellenőrizte az időmérő rendszert, olyan jó időt futott. Petykó befutását a 3-as korcsoport több versenyzője is izgatottan várta, hát még a mi kis csapatunk. Az addigi legjobb idő 24 perc volt,  Petykó is kb. ennyinél járhatott pontosan nem tudtuk mióta van a pályán –, amikor megjelent a befutón: hatalmas hajrá, szurkolás. Izgatottan vártuk a kiolvasást. Azt egy chip jegyzi, hogy melyik ponton volt a versenyző. Vajon minden pontját megtalálta az erdőben, amit neki kellett? Aki nem, az hiába gyors, azt kizárják. És igen: 22.34! Ez biztos dobogó. Már csak két fiú lehet gyorsabb: a mezei futó országos bajnok, ill. még egy ügyes tájfutó fiú, akik később meg is érkeztek a 2., ill. a 4. helyre.

Közben a rendezőség számolja a különböző iskolák helyezéseit, s kihirdeti: holtversenyben a Városmajor Gimnázium és a Fészek Waldorf Iskola nyeri az iskolák versenyét 2016-ban.