Meghívó a Márton-napi bazárba

2013. november 11.
Idén is sor kerül a Márton-napi bazár megszervezésére iskolánkban, amelyre szeretettel várunk minden érdeklődőt november 16-án, 12 és 19 óra között. Szeretnénk ünneppé varázsolni ezt a napot kézműves vásárral, érdekes előadásokkal, színes gyermekprogramokkal, valamint gazdag étel- és italkínálattal.

A lámpás ünnepséget a Márton-napi bazár követi iskolánkban. Intézményünk történetében a Márton-napi bazár megrendezése több mint másfél évtizedre nyúlik vissza. Szülők, tanárok és diákok saját maguk által készített szebbnél szebb tárgyakkal lepték meg egymást és az iskolát. Adakoztak, mint ahogyan Szent Márton is tette annak idején. Ünnepi hangulatot varázsoltak a szürke, ködös-esős novemberi időbe, lámpásokat gyújtottak a ködös éjszakába, fényt visznek a sötétségbe.

Idén is sor kerül a Márton-napi bazár megszervezésére iskolánkban, folytatva ezt a szép hagyományt. Szeretnénk ünneppé varázsolni ezt a napot az előadásaink, programjaink, közös tevékenységeink által. Szeretnénk adni magunkból és befogadni mások ajándékát. A Márton-érzést mindenkinek át kell élnie, hogy fényt és melegséget tudjunk vinni egymás életébe.
Ezen gondolatokkal és érzésekkel telve készülünk az ünnepségre és látogatunk el az idősek otthonába, betegekhez, vagy magányosokhoz megajándékozva őket egy dallal, süteménnyel, figyelemmel.
Mindenkit szeretettel várunk November 16-án ,12 és 19 óra között,  a József A. és Madách utcai épületeinkben egy közös ünneplésre.