Gondolatok Márton-napról

2013. november 8.

Közeledik Márton-nap, hullanak a levelek, egyre gyorsabban sötétedik, és a szürkülő idő már a  kedvünkre is kezdi rányomni bélyegét, miközben igyekszünk szívünkben még őrizni a nyár melegét.

Túl vagyunk a betakarításon; a számvetés idején, és ki-ki megvívta harcát a maga sárkányaival is.
Úton vagyunk a születés-szülés előtti mély belső elcsöndesedés felé. A külvilágban egyre jobban eluralkodó sötétségben apró lámpások fényeként csillan meg mindaz, ami az ember belső fényévé vált és még azzá akar lenni.
Ez az adventi várakozás előtti időszak olyan, mintha esélyt kapnánk még egy utolsó kitekintésre, az embertársaink felé való őszinte odafordulásra, az adás-elfogadás szívmelengető misztériumának átélésére.
A Szent Márton által közvetített üzenet nagyon egyszerű: „Amit a legkisebb testvéreim közül eggyel tettetek, velem cselekedtétek.”
Mindenkit szeretettel várunk Márton-napi bazárunkra 2013. november 16-án,12 és 19 óra között egy közös ünneplésre.